O nas

DRIMAGINE  3D Animation & VFX Academy

Akademia Animacji DRIMAGINE ma na celu kształcenie na najwyższym poziomie specjalistów w dziedzinie grafiki 3D, animacji oraz efektów wizualnych VFX.

Realizacja tego założenia jest możliwa poprzez zapewnienie studentom dostępu do najlepszych rozwiązań technologicznych oraz współpracę z wykwalifikowaną i doświadczoną kadrą, składającą się z wybitnych specjalistów z Polski i zagranicy.

Akademia DRIMAGINE wzorowana na intensywnych kursach paryskiej L’ecole De Image Gobelins i Vancuover Film School, jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na profesjonalistów z zakresu grafiki, animacji oraz efektów specjalnych.

DRIMAGINE, jako pierwsza szkoła w Polsce, tworzy rynek specjalistów z dziedziny grafiki i animacji 3D oraz efektów wizualnych VFX, zyskujących coraz większe uznanie na forum międzynarodowym. Wychodzi również na naprzeciw potrzebom i wymaganiom polskiego przemysłu filmowego, reklamowego oraz sektora gier.

Unikalny w skali kraju charakter szkoleń pozwala na opanowanie kompletnego programu nauczania.

MD_Maori

Profil Absolwenta Drimagine

Współczesna realizacja filmów stawia wysokie wymagania wobec pracowników, biorących udział w procesie postprodukcji. Dlatego tak ważne jest, aby współcześni artyści obrazów ruchomych mieli zrównoważone umiejętności twórcze, realizatorskie i technologiczne.

 – Absolwent DRIMAGINE  3D Animation & VFX Academy to artysta świadomy technologii. Mimo że program koncentruje się na pracy w środowisku 3D i programach do efektów specjalnych, animator kończący kurs zna podstawowe zagadnienia języka filmowego, plastyki i kreacji artystycznej.

Program dydaktyczny DRIMAGINE to nie tylko nauka grafiki przed ekranem komputera – to również seria warsztatów poświęconych historii kinematografii, podstaw scenariopisarstwa oraz tradycji sztuki filmowej, a także doświadczenia polskiej szkoły animacji. Niezwykle ważnym elementem zajęć jest dyskusja prowadzącego z uczestnikami na temat przesłania filmu, co wpływa na wyobraźnie i pomaga w tworzeniu ambitnych dzieł, które w przyszłości zasłużą na miano „kultowych”. – podkreśla Dawid Januszek, Dyrektor zarządzający i programowy DRIMAGINE 3D Animation & VFX Academy.

Filmy i animacje realizowane przez studentów szkoły DRIMAGINE byłby wielokrotnie nagradzane i wyróżnienia zarówno na polskich jak i międzynarodowych festiwalach, m.in. na Worlds Best of Media and Entertainment Education Showreel By Autodesk.

Absolwenci DRIMAGINE po zakończeniu kursu zostali zatrudnieni m.in. w: Caoz Studios (Islandia), Alvernia Studios, Platige Image, Lightcraft, Drago Entertainment, Polsat, The Chimney Pot, Reality Pump, 3DE, i3D, Lunapark, Televisor, Aidem Media, Badi Badi, Artifex Mundi, Techland, Human Ark.

Charakter szkoleń

Szkolenia w Akademii Animacji DRIMAGINE realizowane są w dwóch trybach: niestacjonarnym (zaocznym) i wieczorowym.

– Zjazdy studentów kursów jednorocznych mają miejsce co dwa tygodnie w weekendy. Łącznie to ponad 540 godzin zajęć praktycznych i wykładowych.

– Kursy specjalizacyjne odbywają się w ciągu tygodnia (wieczorowo) i ich łączna suma wynosi 80 godzin. Szkolenia realizowane są na przestrzeni całego roku.

Szkoła mieści się w Warszawie, przy ul. Szachowej 1.


Warning: simplexml_load_string() [function.simplexml-load-string]: Entity: line 1: parser error : Start tag expected, '<' not found in /home2/drimage/public_html/school/wp-content/plugins/soslider-social-slider/handlers/facebook/init.php on line 262

Warning: simplexml_load_string() [function.simplexml-load-string]: Not Found <br /><a href="http://www.facebook.com/">Back to Facebook.</a> in /home2/drimage/public_html/school/wp-content/plugins/soslider-social-slider/handlers/facebook/init.php on line 262

Warning: simplexml_load_string() [function.simplexml-load-string]: ^ in /home2/drimage/public_html/school/wp-content/plugins/soslider-social-slider/handlers/facebook/init.php on line 262

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/drimage/public_html/school/wp-content/plugins/soslider-social-slider/handlers/facebook/init.php on line 263